Skip to content Skip to footer
Každý človek začína z inej životnej situácie. 
Niekde je prekážkou dostupnosť práce v regióne, niekde schopnosť dopraviť sa do práce. Často sa nás uchádzači pýtajú, či si majú uvádzať svoje znevýhodnenie v životopise. Pre zamestnávateľa je dôležitá informácia, či uchádzač/ka má alebo nemá mieru poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť - a ak má, či je to v rozsahu 41 - 70 % alebo viac ako 70 %. 

Kdekoľvek si prácu hľadáte, vždy je dôležité hovoriť o tom, ako danú prácu vykonávať môžete a chcete. Inšpirujte sa príbehmi ľudí, ktorí to dokázali.
Ako sme si našli prácu

Darinka je nevidiaca a pracuje ako výskumníčka. Jej príbeh vás inšpiruje k tomu, čo všetko sa dá vyskúšať pri hľadaní práce.

Ivan používa invalidný vozík. Vo videu sa dozviete, ako hovoril so zamestnávateľom o bezbariérovom pracovisku a ako si uľahčil podnikanie.

Kolega Dávid popisuje svoju skúsenosť so začleňovaním autistu Maja do pracovného kolektívu. Asistenciu pracovného začlenenia poskytlo Centrum sociálnej a pracovnej rehabilitácie.

Ján má detskú mozgovú obrnu. Jeho príbeh ukazuje, že nájsť si prácu niekedy trvá dlhšie a zamestnávateľa treba presvedčiť, že to zvládnete.

Michal je nevidiaci špecialista starostlivosti o klienta. Inšpiruje vás v prístupe, ktorý má k hľadaniu riešení.