top of page

Čo ponúka Výpomoc so srdcom firmám

V rámci programu ponúkame pomoc a podporu firmám, ktoré chcú zamestnať osobu so zdravotným znevýhodnením, no nevedia, ako začať. Naše skúsenosti a praktické odporúčania máte k dispozícii bezplatne: výsledky prieskumov, praktickú príručku či záznam z webinára Praktická diverzita nájdete v záložke Užitočné informácie.

Hľadáte príbehy toho, ako sa to dá? V tom prípade by vás mohli zaujímať naše video-príbehy alebo skúsenosti firiem, ktoré do toho išli s nami.

Odborné poradenstvo a podpora pre firmy

Viacerým firmám sme pomohli rozbehnúť zamestnávanie ľudí so zdravotným znevýhodnením formou pilotných spoluprác a exkurzií na pracovisku.

Ak chcete začať aj vy, vypočujeme vás, spoznáme dôvody, ktoré vás k tomu vedú a poskytneme čo najlepšiu podporu a radu. Ak vás to zaujíma, dohodnite si s nami rozhovor alebo si pozrite nižšie, aké máte možnosti.

Prečo zamestnávať osoby so zdravotným znevýhodnením

Pretože otvoriť sa novým skupinám potenciálnych zamestnancov môže byť riešením demografického trendu, ktorý popisuje Inštitút zamestnanosti

Ak je firma otvorená možnosti zamestnať aj človeka so zdravotným znevýhodnením, má väčšiu šancu nájsť človeka s adekvátnou kvalifikáciou.

Zamestnanie človeka s priznanou invaliditou môže zamestnávateľovi napomôcť pri plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím a pomôže formovať hodnoty spoločnosti: aj podľa našich prieskumov ľudia, ktorí majú osobnú skúsenosť s kolegom so zdravotným znevýhodnením, ich vnímajú dvakrát pozitívnejšie ako ľudia bez tejto skúsenosti.

Inšpirujte sa

 

Pozrite si príbeh o začlenení autistu Maja do pracovného kolektívu. Svoju skúsenosť popisuje Majov kolega Dávid. Asistenciu pracovného začlenenia poskytlo Centrum sociálnej a pracovnej rehabilitácie.

Môžete si tiež pozrieť skúsenosti iných firiem či škôl, ktoré majú z vytvorenia príležitosti pre ľudí so zdravotným znevýhodnením alebo sa nechajte inšpirovať skúsenosťami rodičov. 

Ako začať?

fimy-ako-zacat

Hľadáte zamestnanca cez Profesia.sk?

Využite databázu uchádzačov o prácu so zdravotným znevýhodnením - ich životopisy máte k dispozícii bezplatne. 

Stačí si v databáze životopisov cez rozšírené vyhľadávanie zobraziť iba uchádzačov so zdravotným znevýhodnením.

Máte práce, ktoré chcete zadať externe? 

 

Vyskúšajte chránené dielne alebo registrované sociálne podniky.

Na stránke dielne.sk si vyhľadajte dielne alebo podniky podľa služby či produktu, ktoré dopytujete. Následne ich môžete osloviť priamo cez kontaktný formulár alebo si pozrieť ich webové stránky, na ktoré odkazujú.

Máte vo firme benefity pre zamestnancov? 

Osoby so zdravotným znevýhodnením môžete podporiť aj formou benefitov pre zamestnancov.
V spolupráci so školami či chránenými dielňami
im môžete poskytnúť zaujímavé benefity napríklad
vo forme žehlenia oblečenia, čím dáte prácu osobe
so zdravotným znevýhodnením.

Sú aj iné možnosti? 
 

Ak pre vás nie je vyhovujúca ani jedna z uvedených možností alebo máte ďalšie otázky, môžete nás kontaktovať a radi spolu s vami premyslíme, aké riešenie by pre vás bolo vhodné. Kontakt nájdete na tomto odkaze

bottom of page