Čo ponúka Výpomoc so srdcom uchádzačom o prácu?

Nájsť si prácu, ktorá človeka baví a dokáže ho aj uživiť, si vyžaduje často veľa úsilia. Desiatky poslaných životopisov, absolvovanie výberových pohovorov a prekonanie vlastného strachu aj neistoty. 

 

Na tejto ceste program Výpomoc so srdcom podáva ruku. Štartovacie čiary v živote máme rôzne, ale z každej sa dá vykročiť a žiť naplno.  

 

Pomáhame študentom po skončení školy, ľuďom v produktívnom veku po prekonaní ochorenia či úrazu a stojíme aj pri tých, ktorí stratili prácu z dôvodu psychického ochorenia.   ​

Ako začať?

Ak ste sa práve rozhodli nájsť si prácu, môžete urobiť nasledovné:

  • Zverejnite svoj životopis na www.profesia.sk – využite naše šablóny a v prípade zdravotného znevýhodnenia zakliknite kategóriu Občan so zdravotným znevýhodnením: https://www.profesia.sk/napisat-zivotopis/

    Len životopisy vytvorené v týchto šablónach sú ponúkané firmám bezplatne. Zvyšujete tak svoju šancu dostať sa na pohovor. Tento životopis zároveň aktívne posielajte ako reakciu na pracovné inzeráty, ktoré sú pre vás vhodné.
    Tipy pre vytvorenie dobrého životopisu si môžete pozrieť tu.

  • Príďte na festival pracovných príležitostí Profesia Days. Robíme ich v Bratislave, Žiline, Košiciach, Brne aj Prahe. Termíny aj miesto konania nájdete na www.profesiadays.sk Navštívte nás v sekcii pre ľudí so zdravotným znevýhodnením a radi vám poradíme s prípravou aj návštevou potenciálnych zamestnávateľov.

  • Ak vám viac vyhovuje práca na pár hodín, prípadne nepravidelné brigády, skúste www.domelia.sk

  • Chránené dielne vo svojom okolí si môžete vyhľadať cez www.dielne.sk

Skúsenosti uchádzačov

Mária Srnáková

Peter Štafen

Jozef Bednár