top of page

Užitočné informácie

Či ste zamestnávateľ, človek so zdravotným znevýhodnením alebo rodič dieťaťa so zdravotným znevýhodnením, naše skúsenosti a praktické odporúčania vám ponúkame bezplatne. Na tejto stránke nájdete všetky naše dostupné materiály alebo odkazy na ne. Veríme, že naše príručky, videá či webináre budú prínosné. 

Príručka pre zamestnávateľov 

Príručka poskytuje zamestnávateľovi stručný a praktický prehľad legislatívy, prieskumov a najčastejších otázok týkajúcich sa zamestnávania osôb so zdravotným znevýhodnením.

Príručku si môžete prezrieť online, otvoriť v prehliadači alebo stiahnuť.

Príručka pre uchádzačov o prácu so zdravotným znevýhodnením

 

Hľadanie si práce vyžaduje prípravu a čas. Akú prácu však chcete vykonávať? Povedať vopred, že máte zdravotné znevýhodnenie? Na tieto a ďalšie otázky odpovedáme v príručke. 

Príručku si môžete prezrieť online, otvoriť v prehliadači alebo stiahnuť.

Videá pre ľudí so zdravotným znevýhodnením 

 

Natočili sme sériu videí, ktorých cieľom je pomôcť vám nájsť si prácu a podporiť vás pri tomto procese. 

Séria kariérových videí vám prináša praktické rady a odporúčania, na čo by ste mali pri hľadaní práce myslieť, ako si urobiť životopis či ako sa pripraviť na rozhovor s personalistom. 

Séria inšpiratívnych video príbehov vám prináša cestu výnimočných ľudí, ktorí si pracovné uplatnenie našli napriek zdravotnému znevýhodneniu. 

Kliknite nižšie na videá, ktoré si chcete pozrieť. 

videa-pre-ludi-so-zz

Ako si urobiť životopis

 

Obrázkovou formou vás prevedieme formulárom životopisu, ktorý nájdete na profesia.sk

webinar-prakticka-diverzita

Bezbariérové pracovisko 

 

Potreba mať bezbariérové pracovisko vyšla v našom prieskume o obavách a prekážkach zamestnávateľov ako najčastejšia prekážka pre zamestnanie človeka so zdravotným znevýhodnením.

Prinášame preto prehľad riešení a praktických rád ako pracovisko debarierizovať.

Webinár Praktická diverzita

 

Na webinári sprostredkúvame osobné skúsenosti k téme zamestnávania osôb so zdravotným znevýhodnením a bezbariérovému pracovisku. Svoje skúsenosti s nami zdieľali nielen zamestnávatelia, ale aj zamestnanci. Venovali sme sa tiež téme duševného zdravia na pracovisku. 

prieskumy
csr-reporty

Prieskumy

Činnosti spoločnosti Profesia vychádzajú z reálnych dát a potrieb, ktoré zisťujeme prostredníctvom prieskumov. Ich výsledky s vami zdieľame bezplatne. Ak si ich chcete pozrieť, kliknite na odkaz nižšie.

CSR reporty

Za viac ako 24 rokov existencie spoločnosti Profesia sme sa vždy pozerali aj na potreby ľudí so špecifickými potrebami, preto sa cez program Výpomoc so srdcom usilujeme zvýšiť ich šance uplatniť sa na trhu práce. Záleží nám tiež na školstve a transparentnosti podnikateľského prostredia na Slovensku či iných témach.

 

Ak vás zaujíma, ako spoločensky zodpovedne podnikáme, prezrite si naše reporty.

bottom of page